14:21

Bez iznenađenja u Empoliju.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Intera produžili su svoj fantastičan niz na startu sezone u Seriji A.

Oni su u gostima savladali Empoli sa 1:0 i nakon pet odigranih kola su lideri na tabeli sa maksimalnih 15 bodova.

Empoliju nije pomogla promena trenera posle debakla od Rome (0:7), ostao je na "nuli" i zakucan je za poslednje 20. mesto, uz gol-razliku 0:13.

Inter je u prvom poluvremenu dominirao u posedu, ali nedostajao mu je završni pas, nije ulazio u velike šanse, pa je Empoli odoleo.

Ipak, u nastavku je vicešampion Evrope pojačao pritisak i poveo je već u 51. minutu, izvanrednim pogotkom Federika Dimarka. On je na nekih 18 metara od gola pokupio odbijenu loptu posle kornera i drop-kik udarcem levom nogom iz prve poslao pravi "projektil" koji je završio u rašljama, iza nemoćnog golmana Beriše, za 0:1.

U nastavku je Inter iskontrolisao situaciju, nije "zapinjao", mada je Tiram imao dve lepe prilike, dok je Empoli bio apsolutno bezopasan po gol Jana Zomera.