nedelja 12.11.2023.
22:40

Kakva golčina, Inter lider na pauzi.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera pobedili su kao domaćini ekipu Frozinonea rezultatom 2:0 u 12. kolu Serije A.

Veče na "Đuzepe Meaci" definitivno je obeležio Federiko Dimarko koji je postigao evrogol sa polovine terena.

Inter je večeras bio bolji rival, imao je zrelije šanse, a prvu je propustio Lautaro Martinez čiji je udarac zaustavio golman Turati.

Praktično da je to bila najbolja šansa za Inzagijev tim, a onda je u 43. minutu Dimarko odlučio da pokuša da lobuje istrčalog golmana i to mu je uspelo. Levi bek Intera je bukvalno sa polovine terena uvideo da je Turati van linije i snažnim i preciznim udarcem je pogodio i postigao jedan od najlepših golova ove sezone.

Sve je bilo gotovo početkom drugog poluvremena kada je Hakan Čalhanoglu pogodio iz penala, u 48. minutu za 2:0.

Frozinone je imao veliku šansu da se vrati u meč u 64. minutu kada je Čedira pogodio stativu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Inter na novembarsku reprezentativnu pauzu otišao kao lider na tabeli sa 31 bodom, Juventus ima 29, a posle ovog kola su prilično zaostali Milan sa 23 i Napoli sa 21. Frozinone je 12. sa 15 bodova.