Dinamo i Jokan doživeli prvi poraz posle devet kola!

petak 09.09.2022.
21:00

Prekinuta serija bez poraza.

Epa/Peter Powell

Fudbaleri Dinama iz Moskve koje predvodi Slaviša Jokanović doživeli su poraz na gostujućem terenu protiv ekipe Sočija sa 2:1 u okviru devetog kola ruske Premijer lige.

Bio je ovo prvi poraz srpskog trenera na klupi Dinama u novoj sezoni. Pre ove utakmice ekipa iz Moskve je posle osam kola imala skor od četiri pobede i četiri nerešene utakmice.

Ekipa Sočija stigla je do vođstva već u 6. minutu preko Melkadzea. Samo pet minuta kasnije domaći tim vodio je sa 2:0, ovoga puta Melkadze je bio asistent, a strelac je bio Noboa.

Jokanovićevi izabranici uspeli su da konsoliduju svoje redove u nastavku utakmice i da smanje prednost pet minuta pre kraja poluvremena, strelac je bio Makarov posle kardinalne greške golmana Džanaeva. Ipak, u nastavku meča Dinamo nije imao snage za nešto više te je rezultat na kraju ostao 2:1 u korist Sočija.

Posle ovog meča Dinamo je ostao na 4. mestu sa 16 osvojenih bodova, koliko sada ima i Soči.