subota 19.10.2024.
23:30

Velika šansa za Hajduk.

Tom Weller/dpa via AP

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Istre u 10. kolu HNL-a. Oni su kod kuće remizirali sa Dinamom iz Zagreba rezultatom 2:2, iako su pola sata igrali sa desetoricom.

U centru pažnje bio je trener Zagrepčana Nenad Bjelica, koji je u finišu meča odgovorio na provokacije igrača Istre Giorgija Gogua, a umalo je došlo i do fizičkog sukoba ove dvojice neposredno po završetku susreta.

Trener domaćih Paolo Tramezani se potom uključio u gužvu, Bjelica je i sa njim ušao u okršaj, ali se sve na kraju rešilo rukovanjem dvojice stručnjaka.

Istra je povela u 43. minutu pogotkom Lisice, Dinamo izjednačio preko Ademija u 52, a domaćin minut kasnije uzvratio golom Lekvija.

U 60. je Keler dobio drugi žuti karton, a Dinamo je sa igračem više došao do boda u 80. minutu, kada je Kulenović bio precizan iz penala.

Napadali su gosti u finišu, ali nisu uspeli da spreče kiks.

Dinamo sada sa 20 bodova deli drugo mesto sa Rijekom, a lider Hajduk ima bod više i sutrašnje gostovanje Slaven Belupu, kada će imati priliku da ode na +4.