ponedeljak 04.12.2023.
20:03

Nastavljaju...

Twitter/@Fenerbahce_EN

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su na svom terenu ekipu Sivaspora rezultatom 4:1 u 14. kolu turske Super lige.

Ponovo je heroj Fenerbahčea bio naš Dušan Tadić, koji je upisao nove dve asistencije. Srbin je sada prvi asistent prvenstva sa čak pet asistencija!

Tadić je već u 17. minutu asistirao za prvi gol svoje ekipe, izvukao se na levi bok, a onda uputio sjajan pas na peterac, gde je Šimanski samo skrenuo loptu u mrežu za 1:0.

U 42. minutu pogodio je Kahveči za 2:0, ali je Sivaspor uspeo da se vrati na kratko, pošto je Manaj smanjio u 50. minutu.

U 68. minutu Edin Džeko je centrirao sa levog boka, Okumus je nesrećno sproveo loptu u svoju mrežu za 3:1.

Najlepšu akciju u 75. minutu izveli su Tadić i Džeko, Srbin je asistirao ponovo u svom stilu, preko odbrane rivala, a tamo je na pravom mestu bio reprezentativac BiH koji je volej udarcem postavio konačnih 4:1.

Fenerbahče i Galatasaraj nastavljaju bitku za titulu, imaju po 37 bodova, čak 11 više od Bešiktaša.

Inače, Tadić do sada ima šest golova, a sa pet asistencija je najbolji u Super ligi.