ponedeljak 18.12.2023.
22:58

Katalonci melju sve pred sobom.

EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Đirone pobedili su na svom "Montoliviju" ekipu Alavesa rezultatom 3:1 z poslednjem meču 17. kola La Lige.

Đirona je tako stigla do 14. pobede ove sezone i opet dokazala da nije slučajno lider sa 44 osvojena boda i čak 41 datim golom na 17 utakmica!

Ponovo je Đirona došla do trijumfa uz neverovatnu timsku i isključivo ofanzivnu igru. Domaći tim je imao posed čak 68%, strpljivo je gradio svoje napade i čekao pravi trenutak da savlada goste iz Vitorije.

U 23. minutu posle duge akcije i nekoliko pokušaja, Dovbik je na petercu sačekao odbitak od golmana i glavom pogodio za 1:0.

U 42. minutu ponovo je Đirona izvela lepu akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, da bi na kraju Kouto povratnom pronašao Portua koji pogađa sam ugao za 2:0.

Sve je bilo gotovo na isteku časa igre, kada je Dovbik iz penala, svojim drugim golom na meču postavio konačnih 3:0.

Mogla je Đirona i do četvrtog gola da je pozajmljeni igrač iz Barselone Pablo Tore bio precizniji u 72. minutu, zaustavio ga je golman Sivera.

Alaves je imao jednu ozbiljnu šansu, kada je Ruben Duarte pogodio okvir gola.

Sve u svemu, Đirona ne odustaje od sna zvanog titula, ima dva boda više od Real Madrida i čak devet od aktuelnog šampiona Barselone. Alaves je 13. sa 16 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuje Real Madrid.

S druge strane, Đirona za kraj 2023. godine ima veoma, veoma težak test, pošto gostuje Betisu.