subota 20.04.2024.
22:54

Treće mesto "zacementirano".

EPA-EFE/Siu Wu

Fudbaleri Đirone savladali su Kadiz na svom stadionu rezultatom 4:1, u susretu 32. kola španske La Lige.

Katalonci su na taj način učvrstili svoje treće mesto sa 68 bodova, imaju čak deset bodova više od Atletik Bilbaa, koji je peti i ispod "crte" za Ligu šampiona i deluje da su završili posao po pitanju plasmana u elitno takmičenje, jer će ovu prednost teško ispustiti u preostalih šest kola.

Ono što je jasno nakon ove utakmice je da su i matematički izborili neko od evropskih takmičenja sledeće sezone.

Kadiz je, sa druge strane, u sve težoj poziciji u borbi za opstanak, 18. je na tabeli sa 25 bodova i prvi je ispod "crte" sa šest bodova manje od Selte, pa deluje da će morati da se preseli u Segundu.

Večeras je Đirona krenula furiozno i brzo je postavila stvari na svoje mesto.

Garsija je u devetom minutu "otvorio" Kadiz, za 1:0, da bi prednost udvostručio Ivan Martin u 22. minutu.

Taj rezultat je bio na snazi sve do 71. minuta, kada je najbolji strelac lige Dovbik pogodio za 3:0, posle pasa Gutjereza.

Eskalante je u 81. minutu dao gol za goste, a Đirona je odgovorila već u sledećem napadu i preko Portua povisila na 4:1.