subota 09.03.2024.
23:04

Katalonci posle poraza na Majorci upisali vredan trijumf.

EPA-EFE/Siu Wu

Fudbeleri Đirone savladali su na domaćem terenu ekipu Osasune rezultatom 2:0 u okviru 28. kola španske Primere.

Najveći hit španskog šampionata ne posustaje, pa je novim prilično rutinskim trijumfom održao korak sa vodećim Realom za kojim zaostaje četiri boda uz utakmicu više.

Igrao se 12. minut kada je Portu sjajnu timsku akciju i dodavanje Cigankova krunisao pogotkom posle smirene završnice.

Sredinom prvog poluvremena, Osasuna je zapretila preko Mohike, da bi u drugom šut Dovbika na drugoj strani odbranio Herera.

Španski čuvar mreže bio je nemoćan u 87. minutu kada je Savio zatresao mrežu kluba iz Pamplone posle nove odlične akcije u kojoj je učestvovao i Garsija.

Đirona se nalazi na drugoj poziciji španske Primere sa 62 boda, dok je Osasuna deseta sa 36.