Prvi strelac lige, večeras postigao još dva gola.

Sportske.net/Darko Mitrović

Kako sezona odmiče, sve je jasnije da je bivši fudbaler Partizana Đorđe Ivanović napravio pravi potez transferom u ljubljansku Olimpiju.

Vrlo brzo se adaptirao na novu sredinu, odlično igra, a što je najvažnije i efikasan je.

Večeras je njegov tim na svom terenu rutinski savladao ekipu Aluminija sa 3:0, a upravo je Ivanović dao ključni doprinos što je ova pobeda bez problema izborena.

On je već u petom minutu doveo domaće u vođstvo, golom iz jedanaesterca, a pred kraj prvog poluvremena je duplirao prednost Olimpije, na asistenciju Vombergara.

U nastavku još jedan gol za domaće, postigao ga je Vombergar i postavio konačnih 3:0.

Ivanović je na terenu proveo 72 minuta, kada ga je zamenio još jedan bivši igrač Partizana (i omladinskog tima Crvene zvezde) Radivoj Bosić. Sa večerašnja dva gola, Ivanović je najbolji strelac slovenačkog šampionata, sa ukupno sedam golova u prvih 13 kola.

Olimpija je posle ovog meča druga na tabeli sa 24 boda, jednim manje od vodećeg Maribora.