nedelja 09.01.2022.
18:09

Sevilja juri za Realom.

EPA-EFE/Raul Caro

Fudbaleri Sevilje pobedili su Hetafe rezultatom 1:0 (1:0) u okviru 20. kola La lige.

Sevilja je bila bolji protivnik, što je rezultatom i potvrdila. Rafa Mir je postigao gol već u 10. minutu, ali je poništen zbog ofsajda.

Vrlo brzo je fudbaler Sevilje nadoknadio ovo poništenje kada je izborio prostor u šesnaestercu i dočekao centaršut da bi poslao loptu u donji desni ugao.

I Hetafe je stigao do pogotka, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Po povratku na teren poništen je još jedan gol Rafa Mira, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Golman Marko Dmitrović uspeo je da sačuva mrežu domaćina na ovom meču. Za Sevilju je takoe igrao i Nemanja Gudelj od drugog poluvremena.

Što se tiče Hetafea, srpski reprezentativci Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović odigrali su ceo meč.

Sevilja je trenutno druga sa 44 boda iza Real Madrida, dok je Hetafe 16. na tabeli sa 18 bodova.