Dmitrovićev dan za zaborav, četiri gola u mreži za pobedu Alavesa

ponedeljak 21.08.2023.
21:07

Goleada i pobeda domaće ekipe.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Alavesa pobedili su ekipu Sevilje rezultatom 4:3 u drugom kolu La Lige.

Večeras smo gledali prilično ludu utakmicu, uz preokrete i goleadu u kojoj je naš Marko Dmitrović primio čak četiri gola.

Već u sedmom minutu, Rioha je sa distance gađao i pogodio dalji ugao za 1:0.

Nakon toga, usledio je preokret Sevilje, Abkar je postigao autogol za 1:1, da bi potom u 41. Lamela iskoristio asistenciju Okamposa za 1:2.

Međutim, pre odlaska na odmor, Rioha je iskoristio asistenciju Duartea, novi udarac sa distance, ovaj put u prvi ugao, Dmitrović je bio kratak - 2:2.

U drugom poluvremenu, Alaves došao do velike pobede, posle centaršuta sa leve strane Garsija je glavom savladao Dmitrovića za 3:2.

Isti igrač bio je strelac i pet minuta kasnije, pas Riohe prvi je prihvatio Garsija, obišao je Dmitrovića i pogodio za 4:2

Sevilja se ipak nije predavala, ali je gol Rafe Mira u sedmom minutu nadoknade bilo nedovoljno za povratak i prve bodove za Andalužane.

Alavesu je ovo prvi trijumf i bodovi, dok je Sevilja upisala oba poraza na startu prvenstva.