nedelja 21.01.2024.
16:52

Utakmica karijere poljskog veziste.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Empolija savladali su na domaćem terenu ekipu Monce rezultatom 3:0 u okviru 21. runde italijanske Serije A.

Izabranici Davidea Nikole načinili su veliki korak unapred ka potencijalnom opstanku u veoma teškoj sezoni među italijanskom elitom, a apsolutno najzaslužniji za to bio je Šimon Žurkovski.

Poljski ofanzivni vezista stigao je u Empoli pre nešto više od nedelju dana kao pozajmljeni igrač Specije i već na svom debiju kao rezervista postigao prvenac u porazu od Verone.

Danas je odigrao možda i najbolju utakmicu u karijeri, te protiv veoma dobre Monce postigao sva tri gola u trijumfu Empolija.

Igrao se 13. minut kada je Žurkovski sačekao odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora i lepim udarcem savladao nemoćnog Sorentina, da bi do kraja drugog poluvremena udvostručio prednost svoje ekipe pogotkom u 38. minutu kada se spretno snašao ispred protivničkog gola.

Pokušao je Rafaele Paladino da sa tri izmene posle prvih 45 minuta promeni nešto u igri Monce, međutim to nije dalo rezultata, a konačan rezultat Žurkovski je postavio u 73. minutu meča.

Empoli je ovom pobedom sakupio 16 bodova i nalazi se na svega dva boda manje od sigurne zone, dok je Monca 11. sa 25.