Dok Henes besni, Alonso kaže: "Teško je ovo objasniti"

nedelja 28.04.2024.
09:30

Leverkuzen ponovo izbegao poraz u nadoknadi vremena.

Novi šampion Nemačke Bajer Leverkuzen prosto ne može da izgubi ove sezone.

Sinoć su "farmaceuti" na gubili na svom terenu od Štutgarta sa 1:2 sve do 96. minuta, kada je Andrih izjednačio i postavio konačnih 2:2. U prošlom kolu je Bajer uzeo bod u Dortmundu pogotkom Stanišića u 97. minutu, pa je u toku ove sezone postigao neverovatnih 16 golova u sudijskoj nadoknadi vremena.

Sve to je dovelo do niza od 46 mečeva bez poraza, što je neverovatan podvig.

Trener Ćabi Alonso je posle meča bio je oduševljen. Bio je ovo deseti put ove sezone da su njeogovi izabranici posle 90. minuta došli do pobede ili nerešenog rezultata.

"Ne dešava se ovo često u fudbalu. Teško je ovo objasniti. Nisam mogao da verujem da smo ovo opet uradili", izjavio je Alonso.

Sa druge strane Sebastijan Henes, trener Štutgarta, bio je razočaran odlukom sudija da meč produži pet minuta, iako je prvobitno pokazao četiri minuta.

"Prema mom mišljenju nije trebalo ni da se dozvoli da se izvede slobodan udarac posle kojeg je pao gol", rekao je Henes.

Bez obzira na gubitak dva boda na ovom meču, Štutgart će sledeće sezone igrati Ligu šampiona.