Dok je Čalhanoglu potpisao poraz Barselone, odbačeno dete La Masije presudilo Atletiku!

utorak 04.10.2022.
23:08

U večerašnjim utakmicama grupe B i C videli smo neke veoma zanimljive rezultate.

EPA-EFE/Stephanie Lecocq

Veliko iznenađenje napravio je Klub Briž koji je u okviru grupe B pred svojim navijačima savladao Atletiko Madrid rezultatom 2:0.

Belgijanci su poveli u 36. minutu kada je Kamal Sova odlično reagovao na dodavanje Ferana Đutgle i matirao Oblaka na veliko oduševljenje čitavog stadiona.

Odbačeni đak Barselone koban je bio po "jorgandžije" i u 62. minutu, ovoga puta kao strelac gola nakon akcije sa Bukanananom.

Mogao je Grizman da vrati Atletiko u igru, ali je u 76. minutu sa penala pogodio prečku.

U istoj grupi, Porto je na domaćem terenu istim rezultatom slavio protiv Leverkuzena, a videli smo mnogo toga u Portugaliji.

Prvo poluvreme počelo je poništenim golom Hadson-Odoija, da bi se isto dogodilo i na drugoj strani posle udarca Taremija. U finišu prvog dela igre, Šik je propustio veliku priliku kada je njegov šut sa penala uspeo da stopira Diogo Košta.

Kazna je usledila u 69. minutu pogotkom Zaidua, u međuvremenu ušao je i Marko Grujić, da bi u 87. za Porto pogodio Galeno. Leverkuzen je u finišu susreta ostao sa igračem manje pošto je isključen Frimpong, pa nikakve šanse nije ni imao da izbegne poraz u finišu meča.

Neočekivani lider grupe B je Briž sa devet bodova, dok Porto, Leverkuzen i Atletiko imaju po tri.

Пласман обезедио Sofascore

Derbi grupe C na Đuzepe Meaci doneo nam je minimalni trijumf Intera protiv Barselone.

Mudro su "neroazuri" prepustili inicijativu gostima, strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je u drugom minutu nadoknade vremena kada je Hakan Čalhanoglu sa oko 20-ak metara sjajnim udarcem matirao nemoćnog Ter Štegena.

Krenula je nervozna Barsa na sve ili ništa, uspela je čak i da postigne gol zahvaljujući Pedru, ali je on bio poništen zbog igranja rukom. Besni su bili gosti u drugom minutu nadoknade vremena kada nije dosuđen penal, ali sudija Vinčić nije reagovao, pa se rezultat do kraja susreta nije promenio.

Ranije danas, Bajern je rutinski savladao Plzen sa 5:0 i tako osvojio svoj deveti bod, Inter je drugi u grupi sa šest bodova, Barsa ima tri manje, dok je Plzen bez bodova.