Dominacija Benfike u Brižu!

sreda 15.02.2023.
22:53

Lisabonski ''orlovi'' odradili veliki deo posla oko plasmana u četvrtfinale Lige šampiona.

EPA-EFE/Stephanie Lecocq

Fudbaleri Benfike trijumfovali su večeras kao gosti protiv Klub Briža rezultatom 2:0 u prvbom meču osmine finala Lige šampiona.

Pobeda portugalskog velikana je potpuno zaslužena, s obzirom da je Benfika bila bolji rival u najvećem delu meča.

Domaćin je samo u uvodnim minutima meča opasno pripretio preko Bjukenona, kao i u finišu prvog poluvremena, kada je Odoi pogodio mrežu, ali taj gol nije priznat zbog ofsajda. Sve ostalo bilo je u znaku gostujućeg tima.

Bolja igra Benfike donela je rezultat početkom drugog poluvremena. Najpre je Gonzalo Ramoš u 46. minutu posle centaršuta iz slobodnog udarca kolenom zahvatio loptu i iz izgledne situacije je poslao pored gola.

Ali, to je bio uvod u ono što je usledilo tri minuta kasnije. Hendri je u kaznenom prostoru Bruža oborio Ramoša koji je iznudio jedanaesterac, a sa bele tačke precizan je bio Žoao Mario. Golman Minjole je zakačio loptu, ali nedovoljno da je spreči da uđe u mrežu - 0:1.

Usledio je mirniji period igre, sve do samog finiša meča, kada je Neres iskoristio lošu reakciju Kejera ispred kaznenog prostora domaćih, osvojio loptu i u situaciji jedan na jedan savladao Minjolea - 0:2.

Neres je i u poslednjim sekundama nadoknade vremena zatresao mrežu, ali taj gol nije priznat zbog ofsajda.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.