četvrtak 19.10.2023.
23:30

Poznat epilog.

EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS

Čelnici Evropske fudbalske unije (UEFA) danas su doneli konačnu odluku o prekinutoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj između Belgije i Švedske započetoj u ponedeljak u Briselu.

Utakmica je prekinuta na poluvremenu pri rezultatu 1:1 nakon što se pojavila informacija da su u gradu usled terorističkog napada ubijena dvojica švedskih navijača.

UEFA je uz saglasnost oba tima odlučila da se utakmica ne nastavi i da bude registrovana rezultatom 1:1.

"Oba nacionalna saveza su, s obzirom na okolnosti, izričito tražila da se ostatak utakmice ne odigra, te da se rezultat sa poluvremena smatra konačnim"objavila je UEFA.

Švedska je već ranije izgubila šansu da se plasira na EURO, dok ćemo Belgiju gledati u Nemačkoj, pored nje iz grupe F na Evropsko prvenstvo plasirala se i selekcija Austrije.