17:30

Bundesliga sve uzbudljivija.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Borusije Dortmund, Union Berlina i Ajntrahta upisali su važne pobede i dodatno zakuvali borbu za titulu.

Nakon popodnevnih rezultata, Union Berlin je lider sa 39 bodova, dok je Dortmund sustigao Bajern sa 35, slede RB Lajpcig sa 36 i Ajntraht sa 35.

Borusija Dortmund je na svom terenu razbila Frajburg rezultatom 4:1.

Ipak, treba istaći da su gosti od 17. minuta igrali sa igračem manje, pošto je u 17. minutu zbog drugog žutog kartona isključen Sildilia.

Brojčanu prednost Dortmund je iskoristio već u 26. minutu kada je strelac bio Šloterbek. Pravo iznenađenje usledilo je u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je Holer postigao gol za 1:1.

Ali, strašna Borusija je za samo nekoliko minuta u nastavku sve rešila. U 48. minutu Belingem je asistirao za Adejemija za 2:1, da bi tri minuta kasnije Ale posle asistencije Gereira pogodio za 3:1.

Pobedu Dortmunda potvrdio je Brant u 69. minutu posle nove asistencije Branta - 4:1.

Jednako važan trijumf upisao je Union Berlin, koji je kao domaćin savladao Majnc rezultatom 1:0 i tako barem privremeno preuzeo lidersku poziciju.

Union Berlin je u 32. minutu postigao jedini pogodak, strelac je bio Behrens.

U uzbudljivom finišu, Majnc je u 79. minutu uspeo da izjednači iz penala preko Ingvartsena, ali je Union opet uspeo da se vrati.

U 84. minutu Sibačeu je pogodio za novo vođstvo i pobedu Uniona.

Važnu pobedu upisao je Ajntraht iz Frankfurta, predvođen Kolo Muanijem.

Ajntraht je pobedio Hertu rezultatom 3:0, a Francuz je postigao oba pogotka i tako nastavio svoj golgeterski niz.

Muani je najpre u 21. minutu pogodio iz penala, da bi potom već u 28. iskoristio asistenciju Lindstroma za 2:0.

U samom finišu meča Buta je postavio konačnih 3:0.

U ostalim mečevima, Bohum je kao domaćin razbio Hofenhajm rezultatom 5:2.

Strelac za Bohum bio je srpski reprezentativac Erhan Mašović koji je pogodio u 69. minutu za 4:1.

Osim njega, treba istaći da je pogodio i bivši as Partizana Takuma Asano, koji je bio strelac u 40. minutu za 3:0.

Golova nije bilo na meču između Kelna i RB Lajpciga.