Dortmund slavio u Bohumu i pokupio poslednju kartu za četvrtfinale kupa

22:44

Sedam bundesligaša i jedan drugoligaš na žrebu 12. februara.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Poslednji učesnik četvrtfinala kupa Nemačke je Borusija iz Dortmunda.

"Milioneri" su u osmini finala opravdali ulogu favorita i savladali Bohum u gostima u malom rurskom derbiju rezultatom 2:1.

Dortmund je poveo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Emrea Džana.

Bohum je dominirao na startu drugog poluvremena i uspeo je materijalizuje svoju inicijativu. Kevin Štoger je iz penala u 64. minutu izjednačio na 1:1.

Gosti, koji od početka godine igraju u vrhunskoj formi i ređaju pobede, su nakon primljenog pogotka "dodali gas" i brzo su vratili prednost. Belingem je bio asistent, a Rojs strelac u 70. minutu, za 1:2.

Do kraja više nije bilo uzbuđenja, pa je Borusija bez problema sačuvala trijumf.

Povremeni reprezentativac Srbije Erhan Mašović odigrao je ceo meč za Bohum na poziciji štopera.

Ranije danas se i Nirnberg plasirao u četvrtfinale, pošto je na svom terenu posle boljeg izvođenja penala eliminisao Fortunu iz Dizeldorfa.

Juče su dalje prošli Ajntraht Frankfurt i Frajburg, a još prošle sedmice Lajpcig, Bajern, Union Berlin i Štutgart.

Žreb četvrtfinalnih parova obaviće se 12. februara.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.