Kobel odoleo napadima Čelsija, Borusija minimalna, ali dovoljna

sreda 15.02.2023.
22:56

Jedan, ali vredan gol domaćih.

EPA-EFE/Friedemann Vogel

Fudbaleri Borusije pobedili su Čelsi sa 1:0 u Dortmundu u okviru prvog meča osmine finala Lige šampiona.

I na papiru je nemački tim bio favorit s obzirom na užasnu formu Čelsija tokom cele sezone, a odličan start u 2023. Dortmunda.

Prvi gol videli smo u 17. minutu meča, ali je poništen zbog ofsajda. Tijago Silva je bio bolji u skoku i poslao lotpu u gol, ali je u tome učestvovala i ruka Brazilca, pa od gola nije bilo ništa, a Silva je zaradio žuti karton.

Dortmund je istrčao brzu kontru, a Volf je pokušao po desnoj strani da šutira, međutim pobegla mu je lopta.

Možda najbolju šansu Čelsi je imao u 32. minutu kada je Feliks primio pas na oko 10 metara od gola, ali nije precizno šutirao.

Posle samo pet minuta ponovo je Portugalac bio u prilici, ali je pogodio prečku. Ziješ ga je pronašao, međutim Feliks iz trka nije bio dovoljno precizan za promenu rezultata.

Po povratku na teren, Čelsi je preuzeo inicijativu, pokušavali su Haverc, pa Enco, ali su izblokirani.

Dortmund je poveo u 63. minutu preko Adejemija, koji je sam istrčao kontru, prevario Kepu koji je izašao duboko u šesnaesterac, i postigao prvi gol na meču.

U 78. minutu ,,plavci" su imali gotovo stopostotnu priliku, Loftus Čik je šutirao, Kobel nekako usporio, a Džan je praktično skinuo sa gol linije i tako sprečio pogodak. Nastavio se presing Čelsija do kraja meča, ali jednostavno lopta nije htela u gol, a Kobel je odlično branio i odolevao napadima.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.