subota 25.09.2021.
20:27

Derbi Borusija pripao Menšu.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su Borusiju Dortmund rezultatom 1:0 u šestom kolu Bundeslige.

Domaći su poveli iz prve šanse i to u 37. minutu, Zakarija je uz malo sreće dobio loptu u šesnaestercu i pogodio za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Dortmund je ostao sa igračem manje, pošto je Mahmud Dahud zaradio drugi žuti i automatski crveni karton.

Sa igračem manje, Dortmund nije imao mnogo snage da ozbiljnije ugrozi gol Menhengladbaha.

Mark Roze je pokušao izmenama da krene u ofanzivu, ušli su Torgan Azar i Nauf, izašli su Pongrančić i Moukoko, međutim, Menhengladbah je bio konkretniji. Luka Nec je imao novu šansu, potom i Embolo, ali promene rezultata nije bilo.

Dortmund je imao najbolju šansu u nadoknadi preko Azara, ali je Belgijanac bio neprecizan.

Dortmund je ovim porazom ispustio korak za Bajernom, ostao je četvrti sa 12 bodova, dok je Menhengladbah konačno proradio i upisao drugu pobedu pa sada sa sedam bodova zauzima 11. poziciju.