subota 17.07.2021.
16:56

Novi bundesligaš ubedljivo savladao favorizovani Dortmund.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Ekipa nemačkog Bohuma koju je ovog leta pojačao Partizanov ''odbegli'' Japanac Takuma Asano ostvarila je danas u prijateljskoj utakmici ubedljivu pobedu nad Dortmundom rezultatom 3:1.

U startnoj postavi Bohuma bila su dvojica srpskih internacionalaca - Miloš Pantović i Erhan Mašović, ali ne i pomenuti Asano koji je ''preskočio'' ovu utakmicu.

Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a Bohum je bio u silovitom naletu od sredine drugog poluvremena. U 67. minutu poveo je golom Novotnija, a samo dva minuta kasnije Ganvula je duplirao prednost. Kada je Bokhorn iz slobodnog udarca u 78. minutu postigao prelep treći gol za Bohum, pitanje pobednika bilo je rešeno.

Dortmund je nastupio u kombinovanom sastavu, bez prve zvezde Erlinga Halanda, a do počasnog gola stigao je u 83. minutu meča golom Pašalića.