Ekipa Borusije iz Dortmunda danas je izgledala kao kaznena ekspedicija.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Sjajan meč Borusije iz Dortmunda u meču koji je trebalo da bude derbi sa Leverkuzenom.

Jeste okarakterisan kao derbi jer se radi o borbi za Ligu šampiona, a Dortmund je ovom pobedom uspeo da pretekne ekipu Leverkuzena na tabeli i sada je na trećem mestu.

Samo 13. minuta je bilo potrebno Dortmundu da "načne" goste iz Leverkuzena, Pulišić je uspeo da pronađe Sanča, ovaj je postigao gol za 1:0.

Mogao je Dortmund u 37. minutu da povisi na 2:0, ali je Rojs promašio penal, tačnije, golman Ozkan mu je uhvatio "živu" loptu. Ipak, uspeo je Rojs da postigne gol u 55. minutu nakon odlične akcije, asistent na kraju Gece, Rojs vara golmana i donosi 2:0 svom timu.

Sjajni mladić Sančo je dokazao da se radi o neverovatnom potencijalu, upravo on je vodio loptu kod trećeg gola, uposlio Maksimilijana Filipa koji pogađa za veliku prednost domaćina.

Marko Rojs je postavio konačan rezultat nakon nove asistencije Sanča koji je danas zamenio Batšuajia, Rojs je glavom savladao golmana Leverkuzena.

Džejdon Sančo i Marko Rojs su danas igrali sjajnu utakmicu, posebno ističemo mladog Sanča koji ima samo 18 godina.