subota 29.10.2022.
20:27

Na kraju, trijumf "milionera".

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Ajntraht u Frankfurtu rezultatom 2:1 u okviru 12. kola nemačke Bundeslige.

Nakon početnog odmeravanja snaga, "milioneri" su prvi stigli do gola, igrao se 21. minut kada je Julijan Brant iskoristio dodavanje Malena i zatresao mrežu Trapa.

Slavlje Dortmunda trajalo je pet minuta, toliko je bilo potrebno Daičiju Kamadi da udarcem sa oko 18 metara donese izjednačenje ekipi iz Frankfurta.

Početkom drugog poluvremena na scenu je stupio Džud Belingem, sjajni Englez odlično je reagovao na dodavanje Moukokoa, napravio pravi haos u odbrani Ajntrahta i pogodio u 52. minutu meča.

Usledila je terenska inicijativa Ajntrahta koji je pretio preko Rodea, Muanija i Lindstroma, međutim promene rezultata do kraja meča nije bilo zahvaljujući sjajnim intervencijama Kobela.

Ovim trijumfom, Dortmund je dospeo do trećeg mesta na tabeli Bundeslige sa 22 boda, dok je Ajntraht peti sa 20.