subota 21.09.2024.
21:10

Remi u Bretanji.

Racing club de Lens

Fudbaleri Rena i Lansa remizirali su večeras 1:1 na "Roazon parku" u 5. kolu Lige 1.

Izgledalo je kao da će Ren uspeti da trijumfuje pošto su vodili od 24. minuta golom bivšeg napadača upravo Lansa Arnoa Kalimuenda sa bele tačke, ali...

Nekoliko dobrih šansi da utakmicu ranije reši imala je ekipa Žilijena Stefana, ali u tome nisu imali sreće ili umeća i za tako nešto su kažnjeni.

U dubokoj nadoknadi, čak 96. minutu, usledio je poslednji trzaj Lansa i duga lopta posle prekida u kazneni prostor Rena. Skočio je Vesli Said zajedno sa iskusnim Stivom Mandandom koji ostavlja upražnjenu mrežu, a to koristi Embala Enzola i smešta loptu u gol.

Odmah je intervenisala VAR soba i pozvala Žeremija Stinata da pogleda, a kako to obično biva, gol se poništava. Međutim, Stinat je procenio da prekšraja nad Mandandom nije bilo i da je on promašio da izboksuje loptu, što je prouzrokovalo pogodak Enzole.

Tako ni posle pet utakmica Lans nije poražen, što je svojevrsni pečat novog trenera Vila Stila čije ekipe igraju često igraju tvrde mečeve i teško ih je slomiti.