nedelja 12.12.2021.
18:51

Nesvakidašnje u Holandiji.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Poraz Ajaksa u okviru holandskog šampionata, u derbiju kola slavio je AZ Alkmar i to kao gost sa 1:2 (0:0).

Posle prvog poluvremena nije bilo golova, a onda smo videli dramu u nastavku.

AZ je stigao do prednosti u 50. minutu utakmice i to uz dosta sreće, imali su opcija u napadu, ali je nakon odbitka od leđa lopta stigla do Pavlidisa koji pogađa za 0:1.

Ajaks nešto bolji u nastavku, ali su čekali dugo na gol.

Igrao se 73. minut kada je Ajaks konačno izjednačio. Tadić je dobio loptu u kaznenom prostoru na levoj strani, video je slobodnog Alea koji je odmah dobio loptu i nije mu bilo teško da izjednači rezultat.

Inače, ovo je DEVETA asistencija Dušana Tadića protiv AZ Alkmara, niko nije uspeo da zabeleži ovoliki broj asistencija protiv nekog tima u Erediviziji od 2000. godine.

Pronalazili su puteve do gola Ajaksa fudbaleri iz Alkmara, a novi gol smo videli u 83. minutu utakmice.

Stigla je lopta na levu stranu napada AZ Alkmara, tamo je bio Vijndal koji je pronašao Abuklala za konačnih 1:2.

Ovo je bio drugi poraz Ajaksa u okviru Eredivizije, pa je sada Fejenord izjednačen na tabeli sa ovim timom.