nedelja 29.10.2023.
20:33

"Slepi miševi" mogli do velike pobede, ali Atletik se nije predao.

EPA-EFE/Luis Tejido

Fudbaleri Atletik Bilbaoa remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Valensije 2:2 u okviru 11. kola španske Primere.

Gosti iz Valensije mogli su i do sva tri boda da nije bilo dramatične završnice meča u kojoj je Aleks Berenger duboko u nadoknadi vremena sačuvao "lavove" poraza.

Izabranici Rubena Barahe prikazali su se u veoma dobrom svetlu i pretili preko Dura i Amalaha u prvom poluvremenu, ali je domaćin prvi stigao do gola u 32. minutu kada je Oskar de Markos savladao Mamardašvilija posle dodavanja Nika Vilijamsa.

U drugom poluvremenu videli smo veliki preokret, prvo je Fran Perez posle asistencije Dura pogodio u 62. minutu, da bi ista kombinacija proradila i šest minuta kasnije kada se u strelce upisao Hugo Duro.

Činilo se da će Valensija odneti čitav plen, ali onda se u sedmom minutu nadoknade vremena pojavio Aleks Berenger koji je posle centaršuta Vilijamsa postavio konačnih 2:2.