petak 06.12.2019.
22:15

Prvi poraz Ajaksa u Erediviziji ove sezone.

Epa/Olaf Kraak

Fudbaleri Ajaksa doživeli su poraz na svojoj "Johan Krojf Areni", u Amsterdamu je slavila ekipa Vilema II sa 0:2 (0:1).

Nakon prilika koje nisu iskoristili Van de Bek i Zijeh, Dest u 41. minutu ruši protivničkog igrača u svom kaznenom prostoru, reagovao je VAR, nakon čega je dosuđen penal za goste, koji je u gol pretvorio Trezor Ndajišimije.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, nastavio je Ajaks da preti preko Zijeha i Van de Beka, imao je u 73. minutu solidnu priliku i Tadić, ali je tukao pored gola rivala.

A onda, 78. minut, Dankerluj izbija sam pred Onanu i matira ga za novi šok u Amstedamu, 2:0 za Vilem.

Do kraja je Ajaks imao šansu preko Lisandra Martineza, ali je Argentinac glavom tukao pored gola rivala, promene rezultata nije bilo, prvi poraz Ajaksa u sezoni.

Tadić je na terenu proveo svih 90 minuta, a Ajaks je i nakon poraza prvi sa 41 osvojenim bodom, Vilem II ove sezone odličan, sada su treći sa 29 bodova.