Duća kao na tacni, Ajaks pobedio PSV posle 100 minuta fudbala za lidersku poziciju!

nedelja 23.01.2022.
16:31

Velika pobeda Ajaksa.

EPA-EFE/Olaf Kraak

Fudbaleri Ajaksa pobedili su u gostima ekipu PSV Ajdhovena rezultatom 2:1 u velikom derbiju 20. kola Eredivizije.

Ajaks je ovim trijumfom konačno preskočio PSV na liderskoj poziciji i sada ima dva boda više od svog velikog rivala.

Ajaks je poveo u 34. minutu kada je Dušan Tadić kao na tacni pogodio Brobija na petercu, a ovaj glavom pogodio za 0:1.

PSV je uzvratio u 53. minutu, Gece se odlično zagradio i prihvatio loptu Vermanai pogodio prvi ugaoo za 1:1.

Ajaks je nastavio da dominira, imao je posed lopte i više prilika, a do novog vođstva, gosti su došli u 74. minutu kada je Mazraui maestralnim udarcem sa 20 metara pogodio sam gornji levi ugao za 1:2. Usledio je kraći prekid, VAR je morao da proveri da li je prethodno lopta pobegla Daliju Blindu u aut, ali je sve bilo regularno.

U finišu je Ajaks imao još jednu veliku šansu, Tadić je proigrao Danila, ali je njegov opasan pokušaj zaustavio golman domaće ekipe.

Ajaks je sačuvao vođstvo i posle 100 minuta igre, zasluženo slavio za vrh tabele.