Dupla kruna za Mitra i Sergeja, Kristijano bez trofeja u Saudijskoj Arabiji!

petak 31.05.2024.
23:53

Fudbaleri Al Hilala osvojili su duplu krunu u Saudijskoj Arabiji. U finalu Kupa kralja savladali su Al Nasr posle penala 5:4.

Al Hilal
Al Hilal

Finalni meč Al Hilala i Al Nasra okončan je nerešenim rezultatom 1:1 u regularnom delu, a u produžecima nije bilo golova.

Aleksandar Mitrović doveo je Al Hilal u vođstvo u sedmom minutu, 40. golom u sezoni, a izjednačio je Ajman Jahija u 88. minutu.

Al Hilal je meč završio sa devet igrača, zbog isključenja Ali Al-Bulahija i Kalidu Kulibalija, a Al Nasr sa 10 jer je crveni karton dobio golman David Ospina. Pored tri crvena, na utakmici je viđeno čak 13 žutih kartona.

Mitrović je pogodio i u penal seriji, a junak meča je bio marokanski golman Jasin Bunu, koji je odbranio tri penala igračima Al Nasra - Telješu, Ali al Hasanu i Mešari al Nemeru.

Kristijano Ronaldo i Al Nasr su završili sezonu bez trofeja, budući da su i u Premijer ligi Saudijske Arabije bili drugi, iza Al Hilala. Sergej Milinković-Savić nije igrao zbog crvenog kartona u polufinalu.