"Duplo" slavlje Milana, Napoli vezao treći poraz na "Maradoni"!

sreda 22.12.2021.
22:43

Trka za titulu biće otvorena, ali Napoli posustaje...

EPA-EFE/Claudio Giovannini

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima ekipu Empolija rezultatom 4:2, dok je Napoli kao domaćin izgubio od Specije - 0:1 u zaostalim mečevima Serije A.

Milan je na pravi način stavio tačku na 2021. godinu, pošto je u gostima savladao Empoli rezultatom 4:1.

Frenk Kesi je u 12. minutu iskoristio asistenciju Žirua za 0:1, ali je Bajrami u 18. izjednačio na 1:1. U finišu prvog dela Kesi je postigao novi pogodak za 1:2.

Milan je u drugom delu igre dotukao domaće, u 63. minutu pogodak je postigao Florenci, da bi u 69. Teo Ernandes stavio tačku na ovaj meč.

Domaći su uspeli da smanje rezultat i ublaže poraz, Pinamonti je u 85. minutu pogodio iz penala za 2:4.

Milan je ovim trijumfom zadržao korak za Interom, koji je jesenji prvak sa 46 bodova, dok "rosoneri" imaju 42.

Napoli je imao lepu priliku da na svom stadionu "Dijego Armando Maradona" pobedom zatvori sjajnu godinu, ali je umesto  toga vezao treći poraz.

Napolitanci su ugostili Speciju i nakon dva vezana poraza pred svojim navijačima od Empolija i Atalante mogli da konačno dođu do važnih bodova.

Ipak, u 37. minutu Žezus je postigao autogol i doneo Speciji vođstvo i otežao Napoliju.

Spaletijev tim je u potpunosti dominirao, imao je posed preko 60%, preko 20 udaraca ka golu, ali su gosti odolevali. Najopasniji je bio Lozano koji je imao dva najbolja pokušaja u drugom delu igre.

U poslednjim trenucima utakmice Elmas je glavom pogodio prečku i to je bila poslednja šansa za domaće.

Napoli je tako pao na  treću poziciju sa 39 bodova, sada čak sedam manje od Intera i tri manje od Milana.

Za tim Tijaga Mote ovo su zlata vredni bodovi u borbi za opstanak, jer sada beže Đenovi čak pet bodova.