20:00

Veliki rezultat švedskog predstavnika.

EPA-EFE/Fredrik Sandberg/TT

Švedski Đurgarden ostvario je na Kipru istorijski uspeh pošto je uspeo da se plasira u grupnu fazu Life konferencija.

Izabranici Kima Bergstranda izgubili su od APOEL-a rezultatom 3:2, ali su zahvaljujući trijumfu od 3:0 na domaćem terenu uspeli da ostvare pobedu u ukupnom rezultatu.

Posle prvog poluvremena, sve je ličilo na veliki preokret nervoznih Kiprana koji su uz četiri žuta kartona postigli dva gola uz pomoć Maglice i Bluma i imali odličnih 2:0 pred početak drugog poluvremena.

Činilo se da bi APOEL mogao do potpunog preokreta, ali je onda usledio pogodak Andersona u 69. minutu.

Pet minuta kasnije, Markinjos je uspeo da postigne i treći pogodak za Kiprane što ih je vratilo u igru, međutim Asoro je u prvom minutu nadoknade vremena otklonio svaku dilemu i poslao Đurgarden pravo u Ligu konferencija.