nedelja 21.01.2024.
22:37

Odlična partija reprezentativca Srbije u Apulji.

EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Fudbaleri Juventusa savladali su kao gosti ekipu Lećea rezultatom 3:0 u okviru 21. kola italijanske Serije A.

Najzaslužniji za trijumf torinske "stare dame" bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović koji je sa svoja dva gola u drugom poluvremenu odlučio pobednika u Apulji.

Prvo poluvreme proteklo je u već sada tradicionalnom, "alegrijevskom" maniru gde Juve ni po čemu nije odskakao od rivala.

Činilo se da bi Leće mogao da priredi iznenađenje i ostane neporažen, ali tako nije mislio na Apeninima često osporavani Dušan Vlahović koji je potvrdio da se nalazi u fantastičnoj golgeterskoj formi.

Srbin je probio led u 59. minutu kada je dobio loptu s leve strane od Kambijasa, te sa desetak metara lepo gađao i pogodio nebranjenu stranu golmana Lećea Falkonea.

Lopta se pre mreže odbila od zemlje i "ušunjala se u gol.

To nije bilo sve od sjajnog napadača jer je devet minuta kasnije Vlahović postigao još jedan pogodak koji je potvrdio trijumf Juventusa.

Nekadašnji napadač Partizana i Fiorentine je dobro ispratio kretanje lopte posle udarca Mekenija glavom i rutinski je sproveo u mrežu. Bio je to Vlahovićev peti pogodak u 2024. godini, a ukupno 11 u Seriji A.

Konačan rezultat postavio je Brazilac Bremer u 85. minutu meča, a treba napomenuti i da je do 74. minuta na terenu bio i Filip Kostić kojeg je zamenio Iling Džunior.

Juventus je ovom pobedom makar privremeno postao prvi na tabeli Serije A sa 52 boda, jednim više od Intera koji ima utakmicu manje.

Sa druge strane, Leće je 14. sa 21 bodom.