Dva pogotka Mesija, Jamajka lak zalogaj, Argentina bez poraza na 35 vezanih mečeva!

Autor: Mladen Heleta
sreda 28.09.2022.
09:15

"Gaučosi" u odličnoj formi na dva meseca pred Mundijal.

EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni ↑ collapse

Fudbaleri Argentine savladali su prijateljskom meču Jamajku sa 3:0, a susret u Nju Džersiju obeležio je Lionel Mesi, koji je postigao dva pogotka i upisao svoju 100. pobedu u reprezentaciji.

"Gaučosi" su poveli već u 13. minutu kada je Hulijan Alvarez iskoristio dodavanje Lautara Martineza i zatresao mrežu.

Do kraja prvog dela Argentina je mogla i do drugog gola, a najbolju priliku nije iskoristio Martinez.

U nastavku je u centru pažnje bio Mesi.

U igru je ušao u 56. minutu, navijači su sve vreme skandirali njegovo ime, a on je im vratio sjajnom partijom.

Mesi je prvo u 87. minutu natrčao na odbijenu loptu i udarcem sa ivice šesnaesterca duplirao prednost.

Konačnih 3:0 postavio je u 89. minutu iz slobodnog udarca.

Podsetimo, Argentina će na Svetskom prvenstvu igrati u grupi C zajedno sa Meksikom, Poljskom i Saudijskom Arabijom.

AdmiralBet daje kvotu 5 da će zahuktala Argentina igrati finale 18. decembra u Kataru.