Dva poništena gola, dve stative i podela bodova u Kataloniji

subota 10.11.2018.
22:55

Interesantan meč, ali je ono najvažnije izostalo.

EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Đirona je u 12. kolu Primere dočekala Leganes, meč je okončan sa najnepopularnijih 0:0.

Domaći fudbaleri su prvi pripretili u 10. minutu preko Patrika Robertsa, ali fudbaler Sitija na pozajmici u Kataloniji nije bio precizan.

Nekih 15ak minuta kasnije, Leganes dolazi do pogotka, strelac je bio Kariljo, ali je glavni arbitar morao da ga razočara, poništio je gol zbog ofsajda.

U drugom delu beležimo priliku Leganesa u 54. minutu, kada je Tarin iz dobre pozicije šutirao preko gola, da bi glavni arbitar Vega u 74. minutu poništio još jedan pogodak, ovoga puta Kristijanu Stuaniju zbog faula.

U 79. minutu velika šansa za goste, Silva pogađa stativu!

Zanimljivo je bilo u finišu, najpre je Kariljo iz dobre pozicije tukao glavom preko gola, da bi u 85. minutu na drugoj strani Lozano pogodio stativu! Odbitak je pokupio Stuani, ali je prebacio loptu preko gola.

U nastavku nije bilo izglednijih prilika, timovi su podelili plen.

Đirona sada deveta sa 17 bodova, Leganes prvi ispod crte sa sedam bodova manje.