nedelja 18.02.2024.
16:58

Istovetni rezultati.

Udinese Calcio

Fudbaleri Udinezea i Kaljaraija remizirali su danas 1:1 (1:1) na "Dačija areni" u 25. kolu Serije A.

Derbi začelja i dva tima koja su imala želju da osvoje tri boda na ovoj utakmici. Udineze je osokoljen pobedom nad Juventusom u prošloj koli odlično otvorio meč pogotkom Džordana Zemure u 14. minutu.

Bio je to strpljiv napad domaćih, da bi lopta potom otišla na krilo za Eizibuea čiji centaršut neshvatljivo prolazi kroz praktično čitav šesnaesterac, dolazi na drugu stativu do Zemure koji se namešta i pogađa.

Pred kraj prvog poluvremena, lep centaršut Auđela sa leve strane i skok Đanluke Gaetana za poravnanje rezultata.

Videli smo nekoliko odličnih situacija na obe strane u nastavku. Prevashodno, Lorenzo Luka i Florijan Tovan ulazili su u dobre šanse za Udineze, ali nije došlo do promene rezultata.

U susretu odigranom na stadionu "Karlo Kastelani", Empoli i Fjorentina su remizirali 1:1, a golove su postigli Lukas Beltran za vođstvo gostiju i Embaje Nijang u drugom poluvremenu za izjednačenje.

Ovaj meč predstavlja prestiž za dve ekipe budući da nosi epitet Derbija Arno. Arno je reka koja prolazi kroz oba grada i i jedni i drugi su želeli da osvoje tri boda na ovom susretu.