Dva Vilsonova gola nedovoljna Njukaslu, Vulvsima "slađi" bod!

subota 28.10.2023.
20:33

Gosti dva puta vodili, ali nisu stigli do trijumfa.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Vulvsa i Njukasla odigrali su nerešeno, 2:2, u meču 10. kola engleske Premijer lige.

Njukasl je u dva navrata imao vođstvo, ali "vukovi" nisu odustajali, te na kraju mogu biti zadovoljniji ovim ishodom.

Poveo je Njukasl u 22. minutu. Iskoristio je napadač "svraka" grešku golmana domaćih i akrobatskim potezom smestio loptu u mrežu.

Uspeli su Vulvsi da izjednače u 36. minutu kada je vezista "vukova" Mario Lemina postigao pogodak glavom nakon kornera i doneo egal svom timu.

Ipak je Njukasl uspeo da ponovo povede do kraja prvog dela. Igrao se četvrti minut sudijske nadoknade kada je Kalum Vilson ne baš najpreciznije izveo penal, golman domaćih Sa imao loptu na ruci, ali je ona završila u mreži zaradost gostiju.

Nisu odustajali Vulvsi i to im se isplatio dvadeset minuta pre kraja kada je Korejac He-Čan Hvang doneo bod domaćinu.