nedelja 20.03.2022.
16:53

Sigurna pobeda "Lisica".

EPA-EFE/LYNNE CAMERON

Fudbaleri Lester sitija pobedili su Brentford rezultatom 2:1 u meču 30. kola engleske Premijer lige.

"Lisice" su povele u 20. minutu, kada je Timoti Kastanj šutirao sjajno sa ruba kaznenog prostora i "pocepao" mrežu Brentforda.

Odličnu igru u prvom poluvremenu domaći su krunisali još jednim golom. Igrao se 33. minut kada je Džejms Medison majstorski izveo slobodan udarac i udvostručio prednost svog tima.

Imali su domaći dobru priliku da u 53. minutu postignu i treći pogdak i na taj način praktično završe posao. Šutirao je nigerijski napadač Keleči Iheanačo, ali je njegov udarac završio malo pored gola.

Brentford se vratio u igru pet minuta pre kraja utakmice. Gol je postigao Joane Visa, ipak do kraja meča "pčelice" nisu uspele da ozibljnije ugroze Kaspera Šmajeha, tako je Lester stigao nove pobede na domaćem terenu, četvrte u nizu.