Džakina golčina i revija kartona u Leverkuzenu, Centner častio Bajer za "plus 11"!

petak 23.02.2024.
22:26

Veoma uzbudljiv meč, Majnc je prikazao dobru igru, ali...

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Bajera savladali su u Leverkuzenu ekipu Majnca rezultatom 2:1 u okviru 23. kola nemačke Bundeslige.

Izabranici Ćavija Alonsa ostvarili su još jednu pobedu kojom su u najmanju ruku zadržali prednost od devet bodova u odnosu na Bajern, ali ako Bavarci ne pobede, ostaće dvocifrena.

Sve je počelo idealno po "Farmaceute" koji su poveli već u trećem minutu fantastičnim golom Granita Džake, ali je Majnc uzvratio samo pet minuta kasnije zahvaljujući Dominiku Koru.

Krenuli su napadi Bajera koji je pretio preko Hofmana, na drugoj strani šutirao je i Kor, a nervoza je rasla iz minuta u minut jer je Leverkuzen želeo gol po svaku cenu.

Domaćin je posle nekoliko opasnih napada i uspeo da probije led, a najzaslužniji za to bio je zapravo golman gostiju Centner koji je užasno reagovao na udarac Andriha i praktično poklonio gol Leverkuzenu u 68. minutu.

Nakon što je Ngankam ostao sa igračem manje, postalo je jasno da će Bajer upisati novu pobedu i pobeći Bajernu na plus 11.

Majnc ostaje pretposlednji u Bundesligi sa 15 bodova.