17:21

Dramatično na na "Ajbroksu".

Arsenal/Twitter

Arsenal je u svom drugom prijateljskom meču, pripremajući se za početak sezone, igrao sa Rendžersima u Glazgovu.

Utakmica je od samog početka bila neizvesna i tesna, Arsenal je bio malo superiorniji u posedu lopte, ali je meč na kraju završen rezultatom 2:2.

Obe ekipe strpljivo su čekale da pređu u napad, pa je Obamejang pokušao u 10. minutu, ali bez uspeha. Ovaj neuspeh ga je koštao, jer je tim Stivena Džerarda poveo četiri minuta kasnije preko Leona Baloguna, koji je šutirao glavom. Nuno Tavareš uspeo je da izjednači u 23. minutu, pa je na pauzi rezultat bio nerešen.

Mnogo izmena usledilo je za vreme pauze, Arteta i Džerard želeli su da isprobaju svoje igrače. Ponovo je poveo škotski tim, ovoga puta preko Sedrika Itena, koji je ponovo postigao pogodak glavom u 75. minutu. "Tobdžije" su uspele da se izvuku zahvaljujući Idiju Nketiji u 83. minutu za konačnih 2:2.