utorak 14.12.2021.
22:39

Važna pobeda, četvrta za Džerarda.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Fudbaleri Aston Vile pobedili su u gostima ekipu Noriča rezultatom 2:0 u  17. kolu Premijer lige.

Aston Vila je u Norič došla nakon poraza na "Enfildu", ali generalno u dobroj formi sa tri pobede na pet mečeva pod palicom Stivena Džerarda. Norič je s druge strane predvođen Dinom Smitom, koji je baš odmah posle otkaza u Vili dobio posao u novom klubu, nije uspeo da se suprotstavi na pravi način.

Vila je ulogu favorita opravdala u 34. minutu, kada je Oli Votkins asistirao do Remzija, koji je doneo prednost gostima.

Norič je pokušavao da dođe makar do boda, ali je umesto toga, Votkins stavio tačku na ovaj meč golom u 87. minutu.

Vila je sada skočila čak na deveto mesto sa 22 boda, dok je Norič ostao na začelju tabele sa samo 10 bodova.