'Džoker' Kutrone obradovao Gatuza - Milan srušio Inter posle skoro dve godine!

sreda 27.12.2017.
23:22

Fudbaleri Milana savladali su večeras Inter u derbiju "Dela Madonina" i obezbedili plasman u polufinale italijanskog kupa gde će im rival biti Lacio.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Posrnuli giganti iz Milana odmerili su večeras snage u okviru četvrtfinala italijanskog Kupa, a plasman u polufinale obezbedila je ekipa Milana.

Milan je slavio rezultatom 1:0 (0:0) nakon 120 minuta igre. Nakon regularnog toka susreta golova nije bilo, a meč je odlučio pogodak Patrik Kutrone u 14. minutu prvog produžetka.

Najveće uzbuđenje u prvom poluvremenu viđeno je pred golom Milana kada je Antonio Donaruma ubacio loptu u sopstvenu mrežu ali je sudija poništio gol zbog ofsajda i to posle konsultacije sa VAR tehnologijom.

Tokom prvog dela u šanse su ušli Đakomo Bonaventura i Mauro Ikardi ali je udarac fudbalera Milana zaustavio Samir Handanović, dok je Argentinac šutirao pored stative.

Nastavak meča doneo je nova uzbuđenja. Reklo bi se da je najbolju šansu na utakmici propustio Žoao Mario u 60. minutu kada je Antonio Donaruma sjajno intervenisao i sačuvao mrežu.

Pet minuta kasnije Bonaventura ne koristi odbijenu loptu i glavom u padu tuče visoko preko gola iako je mreža većim delom bila nebranjena.

Deset minuta pre isteka regularnog toka susreta Suso se našao u prilici posle kornera Milana ali je okvir gola bio saveznik "Neroazura".

Pošto je regularni deo meča završen nerešenim rezultatom bez postignutih golova otišlo se u produžetke.

Minut pre kraja prvog produžetka Gatuzov džoker Patrik Kutrone sjajno se ubacio iza leđa odbrane Intera i iskoristio proigravanje Susoa. Mladi Kutrone tako je izrastao u junaka derbija "Dela Madonina" i ujedno doneo Milanu prvi trijumf nad gradskim rivalom posle skoro dve godine.