subota 11.11.2023.
20:29

"Svrake" neprepoznatljive na večerašnjem susretu.

Andrew Matthews/PA via AP

Fudbaleri Bornmuta savladali su kao domaćini ekipu Njukasla rezultatom 2:0 u okviru 12. kola engleske Premijer lige.

"Trešnjice" su priredile veliko iznenađenje protiv svog bivšeg trenera Edija Haua koji je postao prava legenda Bornmuta kojeg je vodio ukupno 11 godina u dva mandata.

Odmah na početku meča istakao se golman "svraka", Poup je morao da reaguje prilikom udaraca Kristija, Semenja, kasnije i Klajverta, a u međuvremenu je Almiron morao van terena zbog povrede.

Uticalo je to na celokupnu igru gostiju koji su u 60. minutu primili gol posle loše reakcije odbrane, u kazneni prostor se s loptom ušetao Dominik Solanke i na prvu stativu savladao nemoćnog Poupa.

Nije Njukasl ličio na sebe tokom čitavog meča, a to je iskoristio nekadašnji član Čelsija i Liverpula da postigne još jedan pogodak u 73. minutu kada se najbolje snašao u gužvi posle kornera.

Izabranici Andonija Iraole su do samog kraja utakmice imali kontrolu nad rezultatom, a posle serije prilika na obe strane zasluženo upisali novi trijumf koji ih je sklonio iz zone ispadanja sa devet bodova.