Efikasno u Lisabonu, uspavanka u Bolonji, Mađari pali u Dablinu

utorak 04.06.2024.
22:46

Dok su naši ''orlovi'' vodili borbu sa Austrijancima, odigrane su još tri prijateljske utakmice.

EPA-EFE/RODRIGO ANTUNES

Portugal je u Lisabonu savladao selekciju Finske sa 4:2, a ključnu prednost stekao je u prvom poluvremenu.

Ruben Dijaš je ''načeo'' Fince posle kornera u 17. minutu meča na asistenciju vitinje, a na 2:0 povisio je Diogo Žota iz jedanaesterca, pred sam kraj prvog poluvremena.

U nastavku dosta izmena na obe strane, a nije se dugo čekalo na treći gol Portugalaca koji je postigao Bruno Fernandeš u 55. minutu, kada je sa ''kapice'' šesnaesterca poslao loptu u levu stranu gola gostiju.

Zatim sledi period bolje igre Finaca koji golovima Pukija u 73. i 77. minutu vraćaju rezultatsku neizvesnost.

Ipak, domaći nisu dozvolili eventualni preokret, već su drugim golom Bruna Fernandeša, posle konfuzije u odbrani Finske, u 84. minutu potvrdili trijumf - 4:2.

Za to vreme, Irska je u Dablinu savladala Mađarsku sa 2:1.

Adam Ajda je u 36. minutu doveo Irce u vođstvo, izjednačio je Lang u 40, a pobedu domaćem timu doneo je Troj Perot u nadoknadi vremena.

Konačno, Italija je u Bolonji dočekala selekciju Turske i nije oduševila svoje navijače. Meč je završen bez golova, rezultatom 0:0. Tek po jedna dobra prilika je viđena na obe strane, oba puta posle kornera, a nešto bliži golu bili su Italijani, kada je Kristante pogodio stativu.