nedelja 12.09.2021.
21:48

Ostvarili su prve pobede u novoj sezoni.

Epa/Ronald Wittek

Fudbaleri Herte pobedili su večeras na gostujućem terenu Bohum sa 3:1, u utakmici četvrtog kola Bundeslige i ostvarili prvu pobedu u šampionatu.

Herta je povela golovima Suada Serdara, u 37. i 43. minutu, a zatim je gol za domaće, u 59. minutu postigao Simon Coler. Pobedu berlinskoj ekipi obezbedio je Mizian Maolida u 78. minutu.

Herta je 15. na tabeli sa tri boda, a Bohum ima isti broj bodova na 13. mestu.

Ranije danas Ajntraht i Štutgart odigrali su nerešeno 1:1.

Poslednji meč četvrtog kola odigrali su Menhengladbah i Arminija, a domaći su slavili sa 3:1.

Štindl je u 35. minutu doveo Menhengladbah u vođstvo, a Okugava je u poslednjim trenucima prvog poluvremenba doneo izjednačenje Arminiji.

Nerešen rezultat je ostao na snazi do 69. minuta, kada je Štindl još jednom pogodio, a samo tri minuta kasnije Zakarija je potvrdio trijumf Menhengladbaha, za konačnih 3:1.

Ovo je prva pobeda Menhengladbaha u sezoni, sada se nalazi na 11. mestu sa četiri osvojena boda, a Arminiji je ovo prvi poraz posle tri vezana remija u prva tri kola.