nedelja 10.04.2022.
20:56

Šok u Strazburu!

Damien Olympique Lyonnais/Twitter

Ekipe Stazbura i Olimpika iz Liona remizirale su 1:1 u 31. kolu francuske Lige 1.

Domaćin koji je još uvek u trci za plasman u Ligu šampiona poveo je u 20. minutu Ludovik Ažork lepo je uposlio Ibrahima Sisoka koji pogađa mrežu Antonija Lopeza.

Portugalski golman baš nije imao sreće večeras, deset minuta posle primljenog gola Lopez se povredio i morao da napusti igru, umesto njega je ušao rezervni čuvar mreže Julijan Polersbek.

Dobru priliku da donese izjednačenje Lionu imao je Musa Dembele, ali je posle udarca glavom, lopta pogodila prečku, tako da se rezultat nije promenio do kraja poluvremena.

Olimpik iz Liona imao je mnogo veći posed lopte u nastavku, ekipa Petera Boša želela je da dođe do izjednačenja, ali gosti nisu uspeli da stvore veliku priliku.

Dileme oko pitanja pobednika mogao je da reši Dimitri Lienar u 60. minutu, sjajno je šutirao, ipak malo pored gola.

U poslednjem minutu meča Karl Toko Ekambi postiže pogodak za izjednačenje i donosi bod Lionu. Domaći su se tako udaljili od mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Posle 31 odigrane utakmice Strazbur je četvrti sa 52 boda, dok je Lion tek 10. sa 46 bodova i teško će videti Evropu naredne sezone.