subota 01.10.2016.
18:49

PSŽ se vratio na pobednički kolosek na krilima raspucanog Edisona Kavanija.

BETA/AP Photo/Christophe Ena

Prvi meč subotnjeg programa 8. kola Lige 1 odigran je na 'Parku Prinčeva', gde je aktuelni šampion Francuske savladao Bordo sa 2:0.

Oba gola za 'Svece' postigao je Edison Kavani i tako stigao do kote od 8 pogodaka u dosadašnjem toku prvenstva i izdvojio se na čelu liste strelaca..

Urugvajac je doveo svoj tim u vođstvo već u trećem minutu igre kada je odlično trznuo glavom nakon centrašuta Di Marije sa levog krila, a na isteku pola sata igre efektno, petom, duplirao prednost.

Do kraja nije bilo promene rezultata, a zanimljivo je da je trener Pari Sen Žermena Unai Emeri desetak minuta pre kraja ubacio u igru Hatema Ben Arfu umesto Lukaša Moure, što bi trebalo da prestavlja kraj 'rata' između njih dvojice.

PSŽ se ovom pobedom privremeno probio na drugo mesto na tabeli, a priliku da ga odatle potisnu imaće Monako i Tuluz, koji svoje mečeve 8. kola igraju večeras. Bordo je trenutno peti, ali nije realno očekivati da tu i ostane kada bude kompletirano celo kolo.