nedelja 22.05.2022.
19:28

Preokret domaćina.

EPA-EFE/Zipi

Fudbaleri Elčea savladali su Hetafe rezultatom 2:1 u poslednjem kolu španske Primere.

Poveli su gosti u 33. minutu. Gol je na asistenciju Jakuba Jankta postigao Enes Unai.

Nije primljen gol poremetio ekipu Elčea, uspeli su domaći da stignu do izjednačenja pre isteka prvog poluvremena. Strelac izjednačujućeg pogotka bio je Lukas Olaza.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja, sve do poslednjih pet minuta. Tada je na scenu stupio rezervista Kike i sa dva pogotka doneo trijumf Elčeu.

Prvo jepogodio u 85. minutu, asistent je bio Josan, da bikonačan rezultatKike postavio u drugom minutu sudijske nadoknade, ovoga puta asistent je bio Fidel.

Srpski reprezentativac Stefan MItrović odigrao je čitav meč za Hetafe, dok je Nemanja Maksimović ušao sa klupe petnaestak minuta pre kraja.

Elče je pobedom u poslednjem kolu pretekao Hetafe i završio sezonu na 13. mestu sa 42 boda, Hetafe je 15. i ima tri boda manje od današnjeg rivala.