18:10

Podela bodova.

Beta/Tim Goode/PA via AP

Fudbaleri Elčea i Betisa remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u 29. kolu La Lige.

Betis je odlično otvorio utakmicu, pošto je već u 14. minutu Borha Iglesias pogodio iz penala za 0:1. Ipak, već u 27. minutu strelac gola, napadač Betisa je morao da napusti teren zbog povrede, zamenio ga je Huanmi.

Elče je do odlaska na odmor uspeo da izjednači u 36. minutu je Pere Milja pogodio za 1:1.

Manuel Pelegrini je u drugom delu krenuo u ofanzivu, odmah na poluvremenu je uveo Lorena Morona umesto Vilijama Karvalja, a potom je u poslednjih 20 minuta i Hoakin zaigrao umesto Ruibala Garsije.

Betis je imao inicijativu, ali nije uspeo da stvori ozbiljnije šanse da dođe do pobede i nova tri boda.

Ovaj remi svakako više znači Elčeu u borbi za opstanak, naročito pošto su Eibar i Alaves izgubili ovog vikenda, dok je Betis ostao na deobi petog i šestog mesta sa Viljarealom sa 46 bodova.