Embape promašio penal, pa postigao gol vredan finala kupa!

23:09

Dovoljan je i minimalac.

EPA-EFE/Mohammed Badra

Večeras saznali i drugog finalistu francuskog nacionalnog kupa.

Sinoć je plasman u finale izborio Lion ubedljivom pobedom nad Valensijenom, a Pari Sen Žermen večeras nije bio tako ubedljiv, ali je opravdao ulogu favorita protiv ekipe Rena.

Na kraju, 1:0 za Parižane a čovek odluke je bio Kilijan Embape.

On je najpre u 36. minutu iznudio jedanaesterac kada je posle karakterističnog prodora sa leve strane oboren u kaznenom prostoru gostiju.

Preuzeo je odgovornost, izveo je penal, ali je golman Mandanda prozreo njegovu nameru i odbranio taj udarac, da bi odbijenu loptu ispucao Santamarija i definitivno otklonio opasnost ispred gola gostiju.

Ali, kao da je ovaj promašaj samo ''naljutio'' najboljeg igrača PSŽ-a koji je već u 40. minutu izveo još jedan sličan prodor po levoj strani, ušao je u šesnaesterac i šutirao sa oko 14 metara, lopta je zakačila jednog protivničkog igrača i prevarila Mandandu za konačnih 1:0.