petak 02.02.2024.
23:18

Sve bolja saradnja reprezentativca Francuske sa Markom Asensijom.

AP Photo/Jean-Francois Badias

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su kao gosti ekipu Strazbura rezultatom 2:1 u okviru 20. kola francuske Lige 1.

Domaćin jeste ostavio dobar utisak, međutim Parižani su bili konkretniji i na kraju ostvarili trijumf koji bi mogao da im uveća prednost na čelu tabele posle čitave runde.

Mogao je Kilijan Empape večeras da postane i tragičar pošto je već u šestom minutu njegov udarac sa penala uspeo da odbrani Belaruš.

Spasa, pak, za pulene Patrika Vijere nije bilo u 31. minutu, kada je upravo Belaruš napravio katastrofalnu grešku kojom je omogućio Embapeu da ispravi grešku i postigne vodeći pogodak za "Svece".

Početkom drugog poluvremena, sevnula je sjajna kontra koju je povukao upravo Embape, francuski reprezentativac proigrao je Marka Asensija koji je matirao golmana Strazbura.

Tračak nade za Strazbur pojavio se u 67. minutu, odličan centaršut Angela iskoristio je Dilejn Bakva da umanji zaostatak svoje ekipe, ali domaćin više od toga nije mogao.